Laatst toegevoegde rapporten

02 dec 2025

In deze COI Focus beschrijft Cedoca de prevalentie van corruptie en documentenfraude in Pakistan. Dit document is een actualisering van de COI Focus Pakistan. Corruptie en documentenfraude van 29 september 2022. Dit document bevat de nieuwe ontwikkelingen sinds oktober 2022 tot en met 29 oktober 2025. Cedoca heeft het onderzoek afgesloten op 29 oktober 2025.

25 nov 2025

Dit onderzoek verzamelt informatie over de situatie van seksuele en genderminderheden in Venezuela. Dit document is een update van de gelijknamige COI Focus van 12 januari 2024 en bevat informatie over een verslagperiode van vijf jaar. Cedoca heeft het onderzoek afgesloten op 15 oktober 2025.

21 nov 2025

Deze COI Focus beschrijft de situatie van Tigrayanen in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. Dit rapport is een update van de gelijknamige COI Focus van 5 september 2024. Het behandelt de periode van juni 2024 tot september 2025.

Het onderzoek werd aanvankelijk afgerond op 30 september 2025, waarna Cedoca de COI Focus Ethiopië. De Situatie van Tigrayanen in Addis Abeba op 17 oktober 2025 publiceerde, een update van de gelijknamige COI Focus van 5 september 2024. Aan de huidige versie is informatie toegevoegd over arrestaties die plaatsvonden in februari en april 2025. Het onderzoek voor deze versie werd afgerond op 20 november 2025.

Cedoca voerde een onderzoeksmissie (fact-finding mission, FFM) uit naar Ethiopië van 14 tot 24 november 2023 om onder meer rond dit thema informatie in te winnen. Deze missie is ondernomen met de financiële steun van het Europese Asylum, Migration and Integration Fund (AMIF). De informatie over de situatie van Tigrayanen in de hoofdstad verzameld tijdens de gesprekken met contacten voegde Cedoca toe aan deze COI Focus.

Alle rapporten (537)

Afghanistan

27 juni 2025

In deze COI Focus bestudeert Cedoca kindhuwelijken in Afghanistan. Cedoca sluit het onderzoek af op 6 juni 2025.

Er bestaan verschillende definities van het begrip kindhuwelijk. In een rapport van de studiedienst van het Europees Parlement over kindhuwelijken staat dat hoewel de officiële leeftijd van volwassenheid van land tot land verschilt, er bij verschillende internationale verdragen, in lijn met het Internationaal Verdrag inzake de Rechten van het Kind van de Verenigde Naties (VN) sprake is van een kindhuwelijk wanneer ten minste één van de huwelijkspartners, meestal het meisje, jonger is dan achttien jaar. Ook volgens andere bronnen, zoals het United Nations International Children's Emergency Fund (UNICEF) en het Office of the United Nations High Commissioner for Human Rights (OHCHR), gaat het om een huwelijk waarbij een van de partners jonger is dan achttien jaar. In lijn met deze definities, spreekt Cedoca in deze COI Focus ook van een kindhuwelijk wanneer een van beide huwelijkspartners jonger is dan achttien jaar .

14 februari 2025

This report was written by Country Analysis of State Secretariat for Migration (SEM, Switzerland).

This report answers the following questions:

• How do the Taliban interim authorities deal with people returning from abroad?

• What are the entry and exit procedures at land borders and airports?

• What challenges and problems do returnees face?

This report was translated by the Office of the Commissioner General for Refugees and Stateless Persons (CGRS, Belgium), with the financial support of the European Asylum, Migration and Integration Fund (AMIF).

11 november 2024

The purpose of this report is to provide information relevant for international protection status determination, including refugee status and subsidiary protection, and in particular for use in updating EUAA’s country guidance development on Afghanistan.

The report covers the period of 1 October 2023–30 September 2024. The report is an update of the EUAA COI Report: Country Focus – Afghanistan published in December 2023. Events taking place after the end of the reference period have not been included.

13 september 2024

In deze COI Focus bestudeert Cedoca de prevalentie van corruptie en documentenfraude in Afghanistan. Dit rapport is een actualisering van de COI Focus Afghanistan Corruptie en documentenfraude van 14 januari 2021 (update). Dit document bevat de nieuwe ontwikkelingen sinds januari 2021 en spitst zich toe op de huidige situatie. Op die manier bespreekt dit rapport de overgang van de Republiek Afghanistan naar het door de Taliban uitgeroepen Islamitisch Emiraat Afghanistan na hun machtsovername in augustus 2021. Cedoca sloot het onderzoek af op 23 augustus 2024.

02 mei 2024

Voor deze COI Focus voerde Cedoca een onderzoek naar het Nationaal directoraat voor Veiligheid (National Directorate of Security, NDS) en mensenrechtenschendingen gepleegd door deze instelling voor de val van de Republiek Afghanistan op 15 augustus 2021.

14 december 2023

In deze COI Focus bestudeert Cedoca de migratiebewegingen van Afghanen sinds de machtsovername door de Taliban in augustus 2021. Cedoca raadpleegde hiervoor voornamelijk bronnen die dateren van na augustus 2021. Omwille van hun relevantie en voor een goed begrip van de context van migratie in Afghanistan, werden ook enkele oudere bronnen geconsulteerd en opgenomen. Cedoca sloot het onderzoek voor deze COI Focus af op 15 november 2023.

Pagina's